سفارش تبلیغ
صبا ویژن

عقب نشینی خاتمی از صدور انقلاب اسلامی

ارسال شده توسط امین در 91/12/7:: 10:6 عصر

بسمه تعالی
کتاب درسی «تاریخ جهان امروز» کلاس نهم قزاقستان در صفحه211 خود درباره انقلاب اسلامی ایران این گونه می‎نویسد: ماه فوریه سال 1979م انقلاب ایران به پیروزی رسید و قدرت شاه نابود و جمهوری اسلامی ایران اعلام شد. رهبر دینی این کشور(حضرت) آیت الله خمینی(ره) بود. آداب و رسوم اسلام زنده شد و ایرانیان بر طبق قانون اسلام زندگی می کردند. انقلاب ایران ضد آمریکاییان بود و به همین دلیل تا الان در روابط ایران و آمریکا بهبودی حاصل نشده است.
خاتمی
نویسنده همچنین در تحلیلی جالب به رویکردهای سیاسی خاتمی در زمان ریاست جمهوری اشاره کرده و ادامه می‎دهد: خاتمی در سیاست خارجی از صدور انقلاب اسلامی دست کشید. وی برای برقرار کردن روابط با کشورهای خارجی به روسیه ، انگلستان و فرانسه سفر رسمی کرد.
در این کتاب همچنین درباره روابط ایران و قزاقستان آمده است: نظربایوف رییس جمهوری قزاقستان طی سفری به ایران و ملاقات با احمدی نژاد و رهبری باعث بهبود روابط دو کشور و ارتقای سطح همکاری‎ها شد. پس از این دیدارها بود که دو کشور در زمینه‎های مختلف اقتصادی و عمرانی به یکدیگر کمک کردند.
این کتاب همچنین با اشاره به همسو بودن سیاست بین المللی دو کشور ایران و قزاقستان می‎افزاید: در روابط سیاسی و بین المللی، هر دو رییس جمهور ایران و قزاقستان نظر واحدی دارند و در جریان گفت‎وگوهای طرفین درباره برنامه اتمی ایران، رییس جمهور قزاقستان معتقد است که فعالیت های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران باید زیر نظر آژانس بین المللی اتمی ادامه یابد.

منبع: مشرق

سفارش تبلیغ